MÜMİN KARGI 0535 799 87 71

Arrow up
Arrow down

Hakkımızda

mumin-kargi-bandirma

Güneş Fidancılık olarak fidancılık sektöründe yılların verdiği bilgi ve deneyime dayalı olarak çalışmaya devam ediyoruz. 

Güneş Fidancılık yaklaşık olarak 25 yılın verdiği tecrübe sayesinde her geçen gün sizlerinde sayesinde daha çok büyümeye ve gelişmeye devam ediyoruz.

Amacımız; müşteri memnuniyeti olmakla beraber müşterimize en iyiyi ve daima kaliteyi sunmaktır. Güneş Fidancılık olarak bu kararlığımızı devam ettirmekle beraber kaliteyi en uygun fiyata sunmaktan gurur duyarız. önümüzdeki zaman zarflarında da şirketimiz ürün yelpazesini geliştirmeye devam edecek kalitesini ve kendine güvenini koruyacaktır. sertifikalı ve cinsine uygun üretim ve satışını yapmaya devam edecektir. Bundan önce böyleydi bundan sonrada boyle olacaktır. Adımız güvencemizdir. Güneş Fidancılık olarak tüm müşterilerimize aldığı urünlerden bol bereket almalarını dileriz

Türkiye'nin her yerine adrese teslim kargo ile ceviz fidanı satışı yapılmaktadır, Yurtdışı satışlarımızda vardır

Neden aşılı ceviz fidanı almalıyım?


Eğer ceviz bitkisi aşılanmadan dikilirse ürün verimi 10-15 yıl gibi çok uzun yıllar sonra başlamaktadır. Ayrıca aşısız dikilen fidanın ne tür bir meyvesi olacağı önceden kestirilemez çünkü heterozigottur.

Kış aylarında toprağa dikilen çetin ceviz ilkbaharda topraktan fide olarak çıkar ve etkin bir bakımla temmuz ağustos aylarında aşıya getirilerek kaliteli adına uygun anaç ağaçlardan alınan kalemlerle aşılanır. Aşılanan bu fide bir kış üzerinden geçtikten sonra ilkbaharda tomurcuklanır ve aşı noktasından büyümeye başlar.

İşte bu fide kasım aralık ayına doğru çeşidine göre 120-160 cm.’ye kadar büyür. Büyüyen aşılı fide toprağa ilk dikiminden iki yıl sonra nihayet şimdi yerinden sökülerek başka uygun bir yere dikime hazır hale gelmiştir.

Aşılı ceviz fidanları dikildikten sonra bir-iki yılda hemen hepsi meyvesini gösterir.

Meyveleri fidanın türüne göre iri seyrek ya da daha ufak boylu ama üzüm salkımı gibi sık olabilmektedir. Daha çok ticari amaçla bahçe kurmak isteyenler için bahçenin kurulacağı yerin iklim koşulları ve bitki örtüsü göz önüne alınarak en uygun türler seçilerek verilmektedir.

Yerli Cinsler

Kurumsal

Güneş Fidancılık olarak fidancılık sektöründe yılların verdiği bilgi ve deneyime dayalı olarak çalışmaya devam ediyoruz.

  

İletişim Bilgilerimiz

Bandırma Ofis ve Depumuz
Yenice Mahallesi Bandırma Yenice Yolu 13.km


  0535 799 87 71(Mümin Kargı)
  0535 764 51 88(Müjdat Kargı)