MÜMİN KARGI 0535 799 87 71

Arrow up
Arrow down

Chandler Ceviz Fidanı

chandler ceviz fidanıChandler ceviz fidanı aşılı ceviz fidanları arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Özellikle Chandler Ceviz fidanı yetiştiriciliği ülkemizde son yıllarda oldukça artmış ve devlet tarafından da desteklenen bir alan olmuştur. Ceviz fidanı yetiştiriciliğinde en önemli nokta aşılı ceviz fidanı çeşidini seçmektir. Ceviz fidanı çeşidinin araziye ve iklim şartlarına uygun olması gerekmektedir.

Chandler ceviz fidanı yetiştiriciliği yapabilmek için öncelikle arazinizin bu fidan türüne uygun olup olmadığını tespit etmelisiniz. Chandler ceviz fidanı oldukça verimli bir çeşittir. Doğru koşullar sağladığında çok yüksek verim alınabilecek bir türdür. Amerikan menşeli bu ceviz fidanı sıcağa ve soğuğa en dayanıklı ceviz türüdür. İyi bakıldığında salkımlar halinde ceviz veren bir aşılı ceviz fidanı türüdür. Chandler Yarı bodur olarak yetişir. Piyasada bu yüzden chandler ceviz fidanı salkım ceviz fidanı yada bodur ceviz fidanı olarakta anılmaktadır. İlk yıldan itibaren meyve vermeye başlayan chandler ceviz fidanı 5.yıldan itibaren gelişimini tamamlar. 


Chandler Ceviz Fidanı Hangi Bölgelere Dikilir?


Chandler ceviz fidanı 1000-1100 metre yükseklikteki arazilere dikilebilmektedir. Chandler cevizi ekildikten sonra çok hızlı gelişim gösteren bir türdür. Toprağın yapısının hızlı gelişime uygun olması gerekir. İlk bahar donlarından etkilenmeyen Chandler ceviz fidanı dikimi doğru koşullarda yapılırsa oldukça yüksek verim alınmaktadır. Ülkemizde son on yılda Chandler ceviz yetiştiriciliği oldukça artmıştır.

Chandler ceviz dikimi yapılacak bölgeyi seçerken son bahar donlarına dikkat etmek gerekir. Kasım ayı başlarında oluşacak erken donlardan o seneki ürünler etkilenebilir. Chandler ceviz ağacı kış dinlenmesine genellikle Kasım ayı ortalarında geçer. Ilıman bölgelerde bu duruma dikkatli yaklaşmak gerekmektedir.

Chandler Cevizi Özellikleri


Chandler cevizi tüm dünyada en çok tercih edilen cevizler arasındandır. Cevizin iç doluluğu ve meyve sıklığı çok fazladır. Protein ve Omega 3 açısından çok zengin bir cevizdir. Chandler cevizi özellikleri ile tüketicinin en çok tercih ettiği cevizlerdendir. Gövdeden dal ucuna kadar ceviz üreten Chandler ceviz fidanlarının meyveleri ince kabukludur. Kabuğundan kolayca çıkarılabilen ceviz içi ağırlığı 6,5 gr civarındadır.

Chandler cevizlerinin yaprakları da değerlendirilmektedir. Bu nedenle de Chandler ceviz iki türlü fayda sağlayan üretim olanağı vermektedir. Hastalıklara karşı çok dayanıklı olan bu fidanının meyvesi de oldukça sağlıklı yetişir. Bu nedenle çürük çıkma riski çok azdır. Tüm dünyada en üst kalite ceviz olarak anılır.

Chandler Ceviz Fidanı Ne Zaman Dikilir?

Chandler ceviz fidanını kasım-şubat ayları arasında açık köklü yılın 12 ayı ise tüplü olarak dikebilirsiniz. Firmamızda dilediğiniz boy ve adette açık köklü veya tüplü chandler ceviz fidanı mevcuttur. Dilerseniz tesisimizi gelip yerinde inceleyebilir firmamızdan ceviz fidanı satın alabilirsiniz.

Mümin KARGI : 0535 799 87 71
Müjdat KARGI : 0535 764 51 88

AÇIK KÖKLÜ CHANDLER CEVİZ FİDANI ÜRETİM TESİSİMİZDEN GÖRÜNTÜLER

chandler ceviz fidanı

chandler ceviz fidanı

chandler ceviz fidanı

chandler ceviz fidanı

TÜPLÜ CHANDLER CEVİZ FİDANI ÜRETİM TESİSİMİZDEN GÖRÜNTÜLER

chandler ceviz fidanı

chandler ceviz fidanı

chandler ceviz fidanı

chandler ceviz fidanı

Yerli Cinsler

Kurumsal

Güneş Fidancılık olarak fidancılık sektöründe yılların verdiği bilgi ve deneyime dayalı olarak çalışmaya devam ediyoruz.

  

İletişim Bilgilerimiz

Bandırma Ofis ve Depumuz
Yenice Mahallesi Bandırma Yenice Yolu 13.km


  0535 799 87 71(Mümin Kargı)
  0535 764 51 88(Müjdat Kargı)