MÜMİN KARGI 0535 799 87 71

Arrow up
Arrow down

Fernor Ceviz Fidanı

Fernor ceviz fidanları; Fransız orijinine sahip olan, karasal iklimlerde ve özellikle yüksek konumlu arazilere dikimini önerilen bir ceviz fidanı türüdür.

fernor ceviz fidanı

Yükseklik olarak önerilen aralıklar, 1000 metre ile 1800 metre arası değişen fernor ceviz fidanları, uygun iklim şartlarının olması durumunda daha yüksek ya da daha alçak alanlarda da dikilebilir. Burada bilinçsizce fernor ceviz fidanı dikimi yapmak yerine firmamızdan destek alarak olası maddi kayıplarınızın önüne geçebilirsiniz. Doğru tozlayıcısı fernette ceviz fidanı ile birlikte dikilmelidir.

Çiçek açımı mayıs ayının sonunu bulan fernor ceviz ağaçları, bu özelliği sayesinde geç don dediğimiz beklenilmeyen don olaylarından çiçeklerini koruyabilmekte, bu sayede de alacağınız ürünlerdeki olası azalmaların önüne geçmektedir. Aynı şekilde hasat zamanı olan Eylül-Ekim aylarından sonra Kasım ayı sonuna kadar kendisini ve yan dallarını kapamakta, bu sayede kış ayı gelmeden olabilecek erken don olaylarından kendisini koruyabilmektedir.


fernorFernor Ceviz Fidanı İç Meyve Özellikleri

  • Yaklaşık 12 gram 
  • İç oranı %49
  • Yağ oranı %51 
  • Protein oranı % 20  Dolaylarında olup, bu oranlar çok iyi oranlardır.
  • Yan dallarının meyve verme oranları yüksektir ve bu meyveleri salkımlar halinde, birli, ikili, üçlü veya da dörtlüler halinde verirler.
  • Meyve olgunlaşması geç olur, yüksek kaliteli, kabuk renkleri açık, lezzet olarak mükemmel derecedir. 


Biz Güneş Fidancılık olarak “ Geç çiçeklenen Fransız fernor ceviz fidanlarını kesinlikle geç don olaylarının problem arz ettiği bölgelerde dikilmesini tavsiye ediyoruz.”

Fernor Ceviz Fidanında Verimlilik

Fernor Verimli bir türdür, genç ağaçlarında verim oranı ortalama olarak 30-40 kilogram olurken (dekar başına 100 kilograma denk gelir), 10 yaş üzeri ağaçlarda dekar başına 400 ile 500 kilogram arasında değişen bir verime ulaşır. 

aşılı ceviz fidanıFernor Ceviz Fidanı Dikiminde Devlet Destekte Sağlıyor!

Diğer yabancı cins aşılı ceviz fidanlarında olduğu gibi Fernor ceviz fidanı dikiminde de Devlet desteklerinden faydalanabilirsiniz. Web sitemizden ceviz fidanı dikim desteklerini araştırarak, maddi anlamda yetersiz bir bütçeniz var ise bu sorunu devletimizin destekleri ile aşabilir ve bu denli yüksek verimi olan fernor ceviz ağaçları ile geri ödemelerinde rahat edebilirsiniz.

Lütfen unutmayın!

internetteki tüm bilgiler önbilgi mahiyetindedir, arazinizin fiziksel ve iklimsel özelliklerini analiz etmeden bu bilgileri tam referans alarak yapacağınız yatırımlar sizlere zarar getirebilir. Biz Güneş Fidancılık olarak sizlere 1988 yılından günümüze sektörde edindiğimiz tecrübeleri her zaman doğru şekilde aktarmayı görev bilmekteyiz. Aşılı ceviz fidanı dikimi hakkında merak ettiğiniz tüm soruları bizlere telefon ile yöneltebilirsiniz. Bandırma'da kurulu Tesislerimiz her zaman sizlerin ziyaretine açıktır. Ceviz fidanlarımızı yerinde görebilirsiniz.

Mümin KARGI : 0535 799 87 71
Müjdat KARGI : 0535 764 51 88

 

Yerli Cinsler

Kurumsal

Güneş Fidancılık olarak fidancılık sektöründe yılların verdiği bilgi ve deneyime dayalı olarak çalışmaya devam ediyoruz.

  

İletişim Bilgilerimiz

Bandırma Ofis ve Depumuz
Yenice Mahallesi Bandırma Yenice Yolu 13.km


  0535 799 87 71(Mümin Kargı)
  0535 764 51 88(Müjdat Kargı)